Vína

Ve specializovaném obchůdku MLSOUN najdete kolem 80 druhů vybraných vín. Pravidelně pro vás vybíráme nejzajímavější vína malých a rodinných vinařství z jižní Moravy a jižní Francie. Doporučíme vám vína k určitým druhům jídla a poradíme s archivací ve vašem sklepě. Pravidelně pořádáme řízené degustace vín pro jednotlivce nebo pro skupiny. Jestliže máte zájem, abychom Vás pravidelně informovali o termínech a tématech degustace, prosíme zaregistrujte svůj email ZDE.

Someliérské kurzy
Série vyšších sommeliérských kurzů pořádána společností Ocelott a obchodem Mlsoun pod záštitou Akademie sommeliérů ČR si klade za cíl seznámit účastníky se základy vinařské abecedy kompletním servisem vína a degustaci charakteristických vín pro jednotlivé oblasti. Kurz je veden formou populárně naučnou a jeho účastnící jsou obohaceni o informace, které jim poslouží k orientaci ve francouzském vinařství. Účastnící obdrží akreditovaný certifikát za každý kurz a pro absolventy všech kurzů o francouzském vinařství je vystaven certifikát o absolvování všech kurzů. 

Putování za vínem
Organizujeme individuální cesty za zajímavými malými a rodinnými vinaři, nabízejícími aktuálně velmi zajímavá vína z oblastí:
Jižní Morava a Čechy
Německo – oblast Moselských ryzlinků
Rakousko – Kamptal . Wachau . Weinviertel
Slovensko – Bílé Karpaty
Itálie – Emilia Romagna . Trento . Toscana
Francie - Champagne


VINAŘSTVÍ RAUŠ - Velmi mladé a malé vinařství, ve kterém jeho majitel navazuje na dlouhou rodinnou a profesní tradici ve vinařství. Charismatický sklepmistr Miroslav Rauš profesionálně vinaří od roku 1990. Specializuje se na bílá vína se zbytkovým cukrem, z modrých hroznů produkuje rosé a klarety. Většina hroznů pochází ze ZD Sedlec.


VINAŘSKÁ ŠKOLA VALTICE - Podoblast Mikulovská. Vína jsou určena výhradně pro gastronomii. Červené víno tvoří pouze 10% roční produkce. Z hroznů vypěstovaných ve vlastních vinicích, které se rozprostírají pouze v katastru města Valtice.
 

VINAŘSTVÍ KOLBY - dědic nejstarších tradic pěstování vinné révy na jižní Moravě. Počátky pěstování vinné révy zde sahají daleko do hlubin času a vinařská tradice Pouzdřan patří k nejstarším. Název "Kolby" pro pouzdřanskou vinařskou společnost a její produkty využívá prastarého pomístního názvu kopce Kolby, na jehož úpatí se Pouzdřany rozkládají. Česká vína nejsou vhodná k archivaci, ale tyto jsou ...pro ni stvořená.
 
VÍNO HOLEC - Malé rodinné vinařství hospodařící v Dolních Dunajovicích na 3,7ha vinic převážně vlastních. Všechny vinice leží v Mikulovské vinařské oblasti. Prvotní hodnotou je kvalita zpracovávaných hroznů a vína z nich vyrobeného.

VINAŘSTVÍ ŠOMAN - rodinná vinařská firma založená 9.9.1999, sídlící v obci Dolní Dunajovice. Obhospodařují 8,5 ha vinic s roční produkcí 50 000 litrů vína. Všechny ve vinařské trati "Plotny". Základní filozofií firmy je vyrábět mladá, co nejpřírodnější, vysoce kvalitní přívlastková vína s odrůdovým charakterem a svěžesti vín mikulovské vinařské podoblasti.

 

Registace pro zasílání novinek

Hradec Králové

Tomkova 911/6

Po – Pá 9 – 18 hod
So 9 – 12 hod
723 215 397
info@mlsoun.eu

Pardubice

Smilova 337

Po – Pá 9 – 17.30 hod
So 9 – 12 hod
775 24 06 35
pardubice@mlsoun.eu

Vinárna Mlsoun

Špitálská 183
Hradec Králové 500 03

Po – Čt 9 – 22 hod
Pá – So 9 – 24 hod
Ne 13 – 20 hod
725 88 55 96
degustace@mlsoun.eu