Vína

Aktuální nápojový list

Ve specializovaném obchůdku MLSOUN najdete kolem 40 druhů vybraných vín. V naší stylové Vinárně Boromeum vás zaplaví výběr spičkových českých, moravských a evropských  vín. Celkově nabízíme kolem 300 druhů vín. Pravidelně pro vás vybíráme nejzajímavější vína malých a rodinných vinařství z Čech, z jižní Moravy a celé Evropy. Doporučíme vám vína k určitým druhům jídla a poradíme s archivací ve vašem sklepě. Pravidelně, a to každý čtvrtek pořádáme řízené degustace vín pro jednotlivce nebo pro skupiny. Jestliže máte zájem, abychom Vás pravidelně informovali o termínech a tématech degustace, prosíme zaregistrujte svůj email ZDE.

Kurz Domácího someliéra
Pořádáme kurzy pro začínající i pokročilé milovníky vína.Kurz si klade za cíl seznámit účastníky se základy vinařské abecedy kompletním servisem vína a degustaci charakteristických vín pro jednotlivé oblasti. Kurz je veden formou populárně naučnou a jeho účastnící jsou obohaceni o informace, které jim poslouží k orientaci ve světě vína. Účastnící obdrží certifikát. Aktuální termíny najdete mezi termíny degustací. Kurzy jsou na 4 hodiny.

Putování za vínem
Organizujeme individuální cesty za zajímavými malými a rodinnými vinaři, nabízejícími aktuálně velmi zajímavá vína z oblastí:
Jižní Morava a Čechy
Německo – oblast Moselských ryzlinků
Rakousko – Kamptal . Wachau . Weinviertel
Slovensko – Bílé Karpaty
Itálie – Piemont . Alto Adige . Toscana
Francie - Champagne . Alsace . Languedoc

 

 

Registace pro zasílání novinek

Hradec Králové

Tomkova 911/6

Po – Pá 9 – 18 hod
So 9 – 12 hod
723 215 397
info@mlsoun.eu

Pardubice

Smilova 337

Po – Pá 9 – 17.30 hod
So 9 – 12 hod
775 24 06 35
pardubice@mlsoun.eu

Vinárna Mlsoun

Špitálská 183
Hradec Králové 500 03

Po – Čt 9 – 22 hod
Pá – So 9 – 24 hod
Ne 13 – 20 hod
725 88 55 96
degustace@mlsoun.eu