Mlsounova cesta za vínem - Languedoc

Mlsounova cesta za vínem - Languedoc

Datum: středa 06. května 2020 od 21:20 hodin
Místo: Vinárna Boromeum, Špitálská 183, Hradec Králové
Cena: 13000 Kč
Degustátor:

Rezervovat

POZNÁVÁNÍ JIHOFRANCOUZSKÉHO VINAŘSKÉHO REGIONU

LANGUEDOC – ROUSSILLON

4-denní letecký eno-gastronomicko-poznávací výlet

středa 6.5. - neděle 10.5.2020

Zveme Vás na návštěvu největšího z vinařských regionů na světě – Languedoc-Roussillonu v jižní Francii.

Languedoc-Roussillon - poněkud zapomenutý a opomíjený, ale se slibnou budoucností - nejteplejší region ve Francii, geologicky i historicky velmi bohatý. Vínu se tady daří již více než 26 století. Historická cesta Via Domitia, která spojovala řeku Rhónu s Pyrenejemi, se stala pojítkem s minulostí. Dalším pojítkem je Canal du Midi ze 17. století, který spojuje Středozemní moře s Atlantikem. K tomu starobylé katharské hrady, půvabná údolí, rovinaté pláně i pahorky pokryté vinicemi, z velké části v nehostinné kamenité pustině zvané garrigue.

Na jaře je tu krásně. Ne příliš horko, ale slunečno, vinice i lidé v plné síle, ve vzduchu voní divoké koření z garrigue. Vinaři mají čas na degustace a přátelské povídání, protože nejsou zaneprázdněni sklizní a zpracováním úrody.

Pojeďte s námi užít si jaro v jižní Francii! Kromě regionu Roussillon navštívíme jižní vinařské kraje regionu Languedoc, ovšem budeme bydlet v Roussillonu - menším ze dvou regionů, které se spojily, aby vytvořily největší vinařský region na světě s téměř 250 000 ha produktivních vinic. Roussillon se přimyká ke Španělsku a klima kromě Středozemního moře ovlivňují také horské masivy Pyrenejí. Pohled na sluncem zalité údolí a zasněžené vrcholky v dálce je nezapomenutelný. Čeká Vás spousta zajímavých a ojedinělých zážitků, nejen eno-gastronomických, ale také zhlédnutí přírodních krás i trocha historie.

 

PROGRAM

0. den (středa 6.5.)

21:20 odlet z Prahy (letiště Václava Havla) do Barcelony (přílet 23:55), ubytování v letištním hotelu

1.-3. den (7.-9.5.)

Ubytování v apartmánech v malém a malebném přístavu Port-Vendres. Každý den po snídani výlety za krásami Roussillonu a jižního Languedocu proložené degustacemi u níže uvedených vinařů a snoubením vín s pokrmy ve vinaři doporučené restauraci… Každý den bude čas na koupání v moři.

Plánované degustace:

1) Domaine de Nidoleres (Cotes du Roussillon a Muscat de Rivesaltes)

2) Coume del Mas (Collioure)

3) Manya Puig (Banyuls)

4) Domaine Serrelongue (Cotes du Roussillon Village a Maury)

5) Domaine Rosier (Blanquette de Limoux a Crémant de Limoux)

4. den (neděle 10.5.)

Odjezd z Port-Vendres po snídani v 10:00, poslední degustace v Domaine de Nidoléres a oběd v Auberge de Nidoléres a v 18:10 odlet z Barcelony do Prahy (přílet 20:40)

Cena 13.000 Kč za osobu (v ceně je zahrnuta doprava autem v místě pobytu, z letiště na ubytování, z ubytování k vinařům a na plánované výlety, ubytování 4 noci bez snídaně, itinerář, jedno hlavní jídlo denně s degustací vinaře, druhá degustace denně u vinaře), v ceně není zahrnuta letenka.

Letenky (uvedené ceny včetně všech poplatků platily dne 16.1.2020, jejich výše může kolísat):

Praha – Barcelona a zpět s ČSA (www.csa.cz),

tam 6.5.2020, odlet 21:20

zpět 10.5.2020, odlet 18:10, přílet 20:40

cena včetně všech poplatků cca 7.000 Kč (k 16.1.2020)

 

Snídaně - svépomocí, jsou pronajaty apartmány bez možnosti zajištění sndaně. Upozornění: v neděli je zavřeno.

 

Rezervace – počet míst je omezen, pořadí určuje datum složení rezervace resp. částky 13.000 Kč, ze které bude realizován hromadně nákup letenek nejpozději do 31.1.2020. Pozdější rezervace prodraží cenu letenky.

Pozn.: účastníci mají možnost zakoupit si vína u navštívených vinařů. Po skončení výletu bude zajištěna přeprava vín do ČR, cena přepravy by neměla přesáhnout 1,20 EUR/láhev + DPH

 

 

Rezervace